پنل تصویر چه تاثیری روی قیمت تلویزیون دارد؟ + بررسی کامل کیفیت تصویر تلویزیون سامسونگ

بررسی کامل کیفیت تصویر تلویزیون سامسونگ

در حال حاضر، راه های نسبتا زیادی برای دسته بندی تلویزیون سامسونگ وجود دارد. هر کدام از این دسته بندی ها، بر اساس یک ویژگی کلیدی تلویزیون انتخاب می شوند. رایج ترین دسته بندی مربوط به اندازه تلویزیون است. افراد بر اساس ابعاد تلویزیون بر حسب اینچ، نسبت به ثبت سفارش و خرید اقدام می نمایند. ولی این روش یک سری مشکلات خاص را در خود جای داده است. یکی از همین مشکلات خاص، مربوط به کیفیت صفحه نمایش و پنل تصویر می باشد. هنگام خرید تلویزیون سامسونگ شما باید به پنل به کار رفته در جهت طراحی این محصول توجه ویژه ای داشته باشید. چرا که پنل ها نه تنها قیمت را تحت تاثیر خود قرار می دهند، بلکه می توانند کیفیت تصاویر را نیز کم و زیاد کنند.

شرکت کره ای سامسونگ، یکی از قوی ترین برند های فعال در زمینه تولید تلویزیون به حساب می آید. انواع تلویزیون سامسونگ بر اساس اندازه یا حتی پنل تصویر در دسته بندی ها و مدل بندی های متنوعی در بازار به فروش می رسند. هر کدام از این دسته بندی ها نیز یک سری ویژگی های خاص دارند. امروز ما قصد داریم تا انواع تلویزیون سامسونگ را از نظر پنل تصویر بررسی کنیم. همچنین ما قصد داریم تا در مورد تاثیرات پنل بر روی قیمت نهایی این وسیله اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

تاثیرات پنل تصویر بر روی قیمت تلویزیون سامسونگ

بیایید تا کارمان را با بررسی دقیق تاثیرات پنل تصویر بر روی قیمت تلویزیون سامسونگ شروع کنیم. به صورت کلی، تلویزیون های تولید شده توسط برند سامسونگ ویژگی های مثبت زیادی را در خود جای داده اند. ولی این محصولات همراه با تنوعی قیمتی زیادی در بازار به فروش می رسند. همین مسئله هم یک سوال مهم را در ذهن کاربران ایجاد کرده است: چه عواملی قیمت این کالا را تحت تاثیر خود قرار می دهند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم عوامل زیادی هستند که می توانند قیمت انواع تلویزیون سامسونگ را کم و زیاد کنند. هر کدام از این عوامل، به نحوی خاص بر روی قیمت نهایی موثر خواهند بود.

اولین عاملی که شما باید به آن توجه داشته باشید مربوط به کیفیت قطعات به کار رفته در طراحی و ساخت تلویزیون است. هرچه تلویزیون سامسونگ از قطعات بهتر و با کیفیت تری استفاده کند، قیمتی که شما باید برای تهیه آن کالا پرداخت کنید هم افزایش پیدا خواهد کرد. چرا که محصولات قوی، بزرگ و با کیفیت به هزینه و بودجه زیادی برای تولید شدن نیاز دارند. پس پنل تصویری که در ساخت تلویزیون به کار رفته است می تواند قیمت نهایی این وسیله را به صورت مستقیم تحت تاثیر خود قرار دهد. به خاطر داشته باشید که پنل تصویر تنها عامل موثر بر روی هزینه پرداختی کاربران نیست. ولی این عامل می تواند قیمت را تا حد قابل توجهی کم و زیاد کند.

بررسی تلویزیون های سامسونگ سری کریستال یو اچ دی (Crystal UHD)

حال که با تاثیرات پنل تصویر بر روی قیمت تلویزیون سامسونگ آشنا شدیم، بیایید تا انواع تلویزیون این برند بر اساس کیفیت تصویر و پنل تصویر را مورد بررسی قرار دهیم. به صورت کلی، سامسونگ در سال 2020 تصمیم به ایجاد یک تحول گرفت. این برند با انجام تحقیقات فراوان توانست سری کریستال یو اچ دی را معرفی نماید. کریستال یو اچ دی نام تجاری کالا هایی است که همراه با پنل ال ای دی در بازار به فروش می رسند. به خاطر داشته باشید که این محصولات تکنولوژی خاصی را در پشت صحنه خود به کار می گیرند. این تکنولوژی خارق العاده توانسته کیفیت نهایی تصاویر نمایش داده شده بر روی این تلویزیون را افزایش دهد.

تکنولوژی کریستال یو اچ دی توانست انواع تلویزیون سامسونگ را به صورت کامل متحول سازد. شرکت سامسونگ برای طراحی این کالا از کریستال های نانو استفاده می کند. کریستال های نانو از نظر اندازه ای، 5 الی 20 نانو متر هستند. این محصولات به عنوان منبع نور و رنگ مورد استفاده قرار می گیرند. به خاط رداشته باشید که مدل ها و ساختار های مختلف این تلویزیون می توانند در دسته بندی های متنوعی تقسیم شوند. هر کدام از این دسته بندی ها نیز یک سری ویژگی های خاص و کلیدی را در خود جای داده اند. سری AU و سری BU از جمله زیر شاخه های مهم کریستال یو اچ دی سامسونگ به حساب می آیند.

سری AU تلویزیون سامسونگ کریستال یو اچ دی چه ویژگی هایی دارد؟

اولین زیر شاخه انواع تلویزیون کریستال یو اچ دی سامسونگ، مربوط به AU است. تلویزیون سامسونگ AU به راحتی قابل شناسایی است. این کالا یک سری ویژگی های خاص و کلیدی را در خود جای داده است. این تلویزیون طراحی مینیمالیستی داشته و شما به راحتی می توانید آن را برای زیبا تر کردن محیط داخلی خانه خود مورد استفاده قرار دهید. به خاطر داشته باشید که سری AU در سال 2020 طراحی شده و هم اکنون بیش از 3 سال عمر دارد. جدا از این مسئله، این تلویزیون ها می توانند با کیفیت 4K در اختیار مشتریان قرار گیرند.

 تلویزیون سامسونگ سری کریستال یو اچ دی

تلویزیون سامسونگ AU، بدنه مستحکمی داشته و شما با خیال راحت می توانید ان را به کار گیرید. جدا از این مسئله، این محصول در سایز های متنوعی به فروش می رسد. محدوده اندازه این کالا بر اساس اینچ، از 43 تا 85 اینچ می باشد. به خاطر داشته باشید که سری AU از پردازنده تایزن استفاده کرده و می تواند تصاویر HDR10+ را نمایش دهد. همه این موارد باعث شده اند تا استفاده از این تلویزیون در جامعه امروزی ما نسبتا مطرح شود.

سری BU تلویزیون سامسونگ کریستال یو اچ دی چه ویژگی هایی دارد؟

سری دوم انواع تلویزیون کریستال یو اچ دی سامسونگ، مربوط به BU می باشد. انواع تلویزیون سامسونگ BU برای اولین بار در سال 2022 معرفی شدند. به خاطر داشته باشید که این تلویزیون ها به عنوان یک جایگزین برای سری AU تولید می شوند. این مدل از انواع تلویزیون سامسونگ ویژگی های مثبت زیادی را در خود جای داده است. به صورت کلی، این تلویزیون هم از سیستم عامل انحصاری سامسونگ یعنی تایزن استفاده می کند. در مقایسه با کالا های AU، این تلویزیون پردازنده قوی تری داشته و در نتیجه، می تواند محاسبات مورد نیاز برای انجام فعالیت های پردازشی را خیلی راحت تر به اتمام برساند.

در صورتی که شما هم به دنبال یک تلویزیون مناسب اجرای بازی های مختلف هستید، می توانید به راحتی از تلویزیون سامسونگ سری BU استفاده کنید. در ساخت و طراحی این تلویزیون از یک سری نرم افزار ها و سخت افزار های خاص در جهت بهینه تر کردن روند اجرای بازی های مختلف استفاده شده است. جدا از این مسئله، معمولا کالا های قرار گرفته در سری BU می توانند از نظر اندازه ای، گسترده تر باشند. همه این موارد باعث شده اند تا نسبت به سایر سری های سامسونگ، کالا های قرار گرفته در دسته بندی BU درخشان تر به نظر برسند. در صورتی که شما هم به دنبال راه اندازی یک سینمای خانگی هستید یا اینکه به اجرای بازی های مختلف علاقه دارید، به راحتی می توانید سری BU سامسونگ را به کار گیرید.

بررسی تلویزیون سامسونگ سری کیو ال ای دی (QLED)

انواع تلویزیون سامسونگ سری کیو ال ای دی به عنوان دیگر محصولات خاص این برند شناخته شده اند. تلویزیون های کیو ال ای دی یکی از جدید ترین دسته بندی های شرکت سامسونگ به حساب می آیند. این تلویزیون ها که عمدتا در سال 2021 و 2022 تولید شده اند، قدرت عملکردی بالایی داشته و شما با خیال راحت می توانید آنها را در موقعیت های مختلف مورد استفاده قرار دهید. نام کیو ال ای دی به معنای Quantum Light Emitting Diode می باشد. برند های زیادی در زمینه طراحی این تلویزیون فعالیت می کنند ولی سامسونگ یکی از درخشان ترین برند های فعال در این زمینه به حساب می آید.

به صورت کلی، کیفیت صفحه نمایش و قدرت عملکردی تلویزیون های سری کیو ال ای دی نسبتا بالا تر از دیگر انواع تلویزیون سامسونگ است. شرکت سامسونگ از یک راه خلاقانه برای نام گذاری و بررسی این مدل از انواع تلویزیون خود استفاده کرده است. برای شناسایی سری ساخت و نوع این محصول، فقط کافی است که به مدل آن توجه داشته باشید. تلویزیون های کیو ال ای دی سری A، همراه با مدل QNumberA به فروش می رسند. به جای Number در این قسمت مدل تلویزیون قرار می گیرد. این فرم برای سری های B هم برقرار است. یعنی تلویزیون های سری B سامسونگ با کد QNumberB به فروش می رسند. از نظر ویژگی های عمومی، این دو دسته بندی نسبتا یکسان هستند. در حالی که سری بی نسبتا قوی تر از سری A بوده و تنوع مدلی هم در آن بیشتر و گسترده تر می باشد.

بررسی تلویزیون های سامسونگ سری نئو کیو ال ای دی (Neo QLED)

انواع تلویزیون سامسونگ سری نئو کیو ال ای دی آخرین محصولاتی هستند که ما قصد صحبت در مورد آنها را داریم. به صورت کلی، محصولات سری نئو کیو ال ای دی ویژگی های مثبت زیادی دارند. این محصولات هم مثل سری کیو ال ای دی عمدتا در سال 2021 و 2022 طراحی شده اند. جدا از این مسئله، این سری از تلویزیون سامسونگ کیفیت فوق العاده ای داشته و شما به راحتی می توانید آن را در جهت مشاهده فیلم یا اجرای بازی های مختلف مورد استفاده قرار دهید. این تلویزیون ها که معمولا همراه با کیفیت 4K یا 8K در بازار به فروش می رسند، می توانند تجربه فوق العاده ای را در اختیار شما قرار دهند.

سری QN تلویزیون سامسونگ چه ویژگی هایی دارد؟

مشخص است که سری نئو کیو ال ای دی تلویزیون سامسونگ با نام انحصاری QN به فروش می رسد. امکانات و ویژگی های قرار گرفته در این سری از تلویزیون های سامسونگ فوق العاده می باشد. این محصولات از پنل های ال ای دی کوانتوم مینی استفاده می کنند. این پنل ها می توانند کیفیت تصاویر نهایی را تا حد قابل توجهی افزایش دهند. به خاطر داشته باشید که این سری به عنوان یکی از گران قیمت ترین سری های سامسونگ شناخته شده است.

 تلویزیون سامسونگ نئو ال ای دی نسخه های سال 2021 این تلویزیون همراه با حرف A و مدل های 2022 این کالا همراه با حرف B به فروش می رسند. همانطور که گفته شد، کالا های تولیدی در سال 2022 قدرت عملکردی بهتری داشته و شما راحت تر می توانید آنها را مورد استفاده قرار دهید. جدا از این مسئله، انواع تلویزیون نئو کیو ال ای دی سامسونگ طول عمر زیادی دارد. استفاده از طراحی خاص، مواد اولیه محکم و سخت افزار قوی به این کالا اجازه داده تا به راحتی در موقعیت های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. لازم به ذکر است که مدل های 4K این کالا از مدل های 8K آن ارزان تر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید