راهنمای انتخاب بهترین پنل تصویر LG + معرفی محصول

راهنمای انتخاب بهترین پنل تصویر LG + معرفی محصول

امروزه وقتی صحبت از خرید تلویزیون می شود با طیف گسترده ای از محصولات جدید با فناوری های مختلف روبرو می شوید. بهترین پنل تصویر LG نقش مهمی در انتخاب تلویزیون مناسب و با کیفیت دارد. تلویزیون ها از بدو اختراع تا کنون با پنل های متفاوتی عرضه شده اند و طراحی و امکاناتی که در پنل ها گنجانده شده است باعث تمایز محصولات مختلف از هم شده است.

بهترین پنل تصویر LG کدام است؟

پنل های متعدد و کارآمدی با عنوان بهترین پنل تصویر LG برای تلویزیون LG طراحی شده اند که هر کدام یک سری ویژگی ها و قابلیت های مختص به خود را دارند. در ادامه سعی داریم تا به چند مورد از جدیدترین پنل های استفاده شده در تلویزیون های ال جی نگاهی بیندازیم.

بررسی سری Oled

یکی از بهترین پنل تصویر LG در بازار فعلی سری OLED است که به خوبی توانسته است نواقص پنل های ال سی دی را رفع کند. این پنل قابلیت نمایش رنگ سیاه را به بهترین شکل ممکن دارد.

پنل تصویر تلویزیون LG اولد با خاموش کردن چراغ های تصویر هنگام مواجه شدن با رنگ سیاه، باعث می شود تا غلظت رنگ سیاه دو برابر شود. این پنل ها دارای یکی سری ویژگی ها از قبیل کیفیت بسیار بالا وضوح تصویر عالی، درخشندگی بالای تصویر و … هستند.

در این پنل ها لامپ تصویر حذف شده است که باعث شده تا با خاموش و روشن شدن پیکسل های صفحه نمایش تصویر نمایش داده شود. این ویژگی باعث تمایز این محصول با پنل های ال سی دی و ال ای دی شده است. این تفاوت برجسته و کنترل خوبی که روی هر پیکسل دارد باعث می شود تا کنتراست خارق العاده ای ارائه کند. در نهایت وجود این ویژگی باعث می شود که رنگ مشکی در این پنل ها عمیق و رنگ سفید هم در رده خوبی باشد.

داشتن چنین ویژگی های باعث می شود تا تلویزیون سری اولد در رده محصولات با کیفیت و قدرتمند قرار بگیرد.

بهترین پنل تصویر LG سری C1 و C2

در تلویزیون LG شما با تنوع بالای پنل می توانید محصول کاربردی و مورد نیاز خود را تهیه کنید. بهترین پنل تصویر LG می تواند نمونه های سری C1 و C2 باشد. تلویزیون هایی که با این دو پنل روانه بازار شدند یک سری تفاوت ها با هم دارند. تلویزیون های سری C1 برای تلویزیون های با پنل OLED معمولی طراحی شده است درحالیکه پنل تلویزیون های C2 از مدل OLED EVO است. مدل C2 روشنایی بیشتری نسبت به سری C1 دارد و عملکرد پیشرفته تری دارد.

کیفیت نمایش تصویر در هر دو سری پنل تصویر LG قریبا مشابه است و هر دو از نظر این ویژگی بسیار خوب عمل کرده اند. البته ناگفته نماند که سری C2 درخشش بیشتری دارد. هر دو مدل سری C1 و C2 دارای کیفیت تصویر 4K هستند و از قابلیت HDR و Dolby Vision IQ برخوردار هستند.

در سری C1 و C2 قابلیت AI Picture Pro گنجانده شده است که باعث می شود تا کیفیت تصویر ارتقا پیدا کند. وجود قابلیت AI Brightness Control در هر دو سری باعث شده تا محتوا و نور تلویزیون با توجه به محیط تنظیم شوند. از لحاظ کنتراست تقریبا هر دو سری کنتراستی بی نهایت ارائه می دهند اما در سری c2 کنتراست تیره تری مشاهده می شود که احتمالا به دلیل وجود پنل EVO است. به کار رفتن این پنل در سری سی 2 الجی باعث شده تا جزء بی نقص ترین تلویزیون شناخته شود.

از لحاظ وزنی پنل تصویر LG سری C2 47 درصد کمتر از وزن سری C1 است. این کاهش وزن هم به دلیل پنل مورد استفاده در این سری است پنل EVO از فیبر ترکیبی و ساختارهای مدرنی ساخته شده است به همین دلیل از یک طراحی ارگونومیک و باریکی برخوردار است.

بهترین پنل تصویر LG سری نانو سل Nano Cell

آیا می توان فناوری نانو سل را بهترین پنل تصویر LG معرفی کرد؟ یکی از جدیدترین استانداردها برای تلویزیون LG فناوری نانوسل Nano Cell است. در پنل هایی که با این فناوری طراحی شده اند رنگ هایی غنی با زاویه دید گسترده وجود دارد. سری نانو سل با بهبود کیفیت رنگ از حالت های مختلف دیگری از قبیل Technicolor Expert،Advanced HDR پشتیبانی می کند. تمامی مدل هایی که دارای فناوری نانو سل هستند فناوری HDR فعالی دارند و که قابلیت HDR را به صورت پویایی به نمایش میگذارد. این فناوری تصاویر را به گونه ای بهینه می کند که فرد بیننده احساس می کند صحنه ها واقعی و زنده هستند.

نانوسل یک استاندارد جدید در تلویزیون LG است. شما با این فناوری تصاویر را واقعی می بینید و ریزترین جزئیات از هر زاویه دیدی نمایش داده می شود. تلویزیون های سری نانوسل ال جی رنگ های پایداری دارند و هیچ گونه اختلاف رنگی برای تمامی کاربرانی که روبروی تلویزیون نشسته اند و یا در زاویه 60 درجه از تلویزیون قرار دارند دیده نمی شود. برای خلوص بیشتر رنگ ها در صفحه نمایش فناوری نانو سل از جذب طول موج های نور اضافی کمک گرفته شده است. وجود این قابلیت باعث می شود تا با دقت بیشتری رنگ ها فیلتر شوند و رنگ ها دقیقا مانند رنگ اصلی خود در صفحه نمایش تلویزیون ظاهر شوند.

مثلا در پنل تصویر LG که از فناوری نانو سل استفاده نشده است احتمال نمایش یک رنگ به صورت واضح نیست. مثلا ممکن است رنگ سبز با ترکیبی از رنگ آبی یا زرد نمایش داده شود و یا کیفیت رنگ اصلی افت پیدا کند. ما در پنل های مجهز شده به فناوری NANO CELL این مشکل محو شدگی و ناپایداری و افت کیفیت را نداریم.

پنل تصویر LG سری نانو – QNED

فناوری نانو جزء جدیدترین فناوری به کار رفته در تلویزیون های الجی است که وضوح و کیفیت تصویر را در حد باور نکردنی افزایش داده است. بهترین پنل تصویر LG قطعا با فناوری نانو ترکیب شده است. تلویزیون هایی که با این فناوری طراحی شده اند در سایزهای مختلفی هستند و کیفیت صفحه نمایش آنها 4K است.

یکی از ویژگی های بارز و قابل بحث پنل های سری نانو حذف رنگ های کدر و رنگ های ناخالص است که این ویژگی به لطف اعمال ذرات یک نانومتری در صفحه نمایش است. با این ویژگی کیفیت تصاویر به طرز شگفت انگیزی بالا می رود و رنگ های واقعی و ناب در بالاترین درجه کیفیت نمایش داده می شوند.

اگر به تماشای مسابقات ورزشی علاقمند هستید و یا می خواهید تلویزیون را به یک کنسول بازی تبدیل کنید حتما از این فناوری غافل نشوید. در کنار فناوری نانو قابلیت های دیگری به تلویزیون ها و پنل های آن ها اضافه می شود تا کاربران با محتوایی با کیفیت و بی عیب و نقص مواجه شوند.

سری نانو یکی سری معایب هم به همراه داشت که در مدل های جدید با فناوری نانو سل این معایب رفع شد. مثلا نسبت کنتراست پایین و ضعیف بودن یکنواختی رنگ سیاه و سفید یکی از معایب است که باعث می شود تلویزیونهای دارای فناوری نانو در محیط های تاریک عملکرد خوبی نداشته باشند. یکی دیگر از معایب این سری روشن نشدن HDR به اندازه لازم است. سری نانو در پایین ترین رده تلویزیون های سری نانو سل قرار دارند اما همچنان هم برای قشر کم درآمد و متوسط جامعه گزینه ایده آل و با کیفیتی هستند و با حذف نورهای اضافه در آن ها آسیب به چشم ها کاهش پیدا کرده است.

پنل تصویر LG سری UHD

پیشرفت تکنولوژی و ورود فناوری های مختلف در عرصه طراحی تلویزیون کار انتخاب مدل مناسب را تا حد زیادی سخت کرده است. اخیرا روی بهترین پنل تصویر LG حساسیت زیادی صرف می شود. فناوری HDR مخفف High Dynamic Range به معنی محدوده دینامیکی بالا است. این فناوری را اکثر برندهای طراحی تلویزیون در پنل ها به کار می گیرند. HDR یک جهش فوق العاده در بالا بردن کیفیت تصویری به شمار می رود. اگر به مشخصات تلویزیون های میان رده و پیشرفته نگاهی بیندازید قطعا با این قابلیت مواجه خواهید شد. پشتیبانی از این قابلیت باعث می شود تا شما تصاویر را واضح تر، روشن تر، درخشان تر و با حجم بیشتری از رنگ ها مشاهده کنید.

شرکت ال جی تمام تلاش خود را می کند تا بهترین و به روزترین فناوری ها را در پنل های خود به کار بگیرد. در سال های اخیر تلویزیون های جدید سری UHD با ویژگی محدوده دینامیکی بالا یا HDR روانه بازار شدند. این سری دارای ویژگی هایی از قبیل هایلایت های روشن تر، طیف گسترده ای از جزئیات رنگ ها، سایه های عمیق تر و تصاویر واضح تر هستند. HDR باعث می شود تا تصاویر واضح و پر رنگ و لعاب باشند و تاریک ترین و روشن ترین قسمت های تصاویر هم از جزئیات کافی برخوردار باشند. اکثر تلویزیون های الجی به صورت پیش فرض از قابلیت HDR برخوردار هستند.

بررسی امکانات تلویزیون‌های ال جی با میان‌وند UP

بهترین پنل تصویر LG به تنهایی کافی نیست بلکه باید تلویزیون ها از یک سری از امکانات دیگر برخوردار باشند و یک سری قابلیت ها را پوشش دهند. تلویزیون های ال جی با میانوند UP امکانات گسترده ای را در اختیار دارند. بخش های سخت افزاری و نرم افزاری این تلویزیون ها با کیفیت بسیار بالایی طراحی شده است.

تلویزیون های UP امکان نمایش تصویر به صورت 4K را دارند. در پنل این تلویزیون ها تکنولوژی IPS استفاده شده است که باعث ایجاد زاویه دید گسترده می شود. کنتراست تلویزیون و عرض یکنواختی مشکی در برخی از مدل های تلویزیون چندان جالب نیست و همین عامل هم سبب می شود تا رنگ مشکی به صورت گسترده در صفحه نمایش تلویزیون قابل دیدن نباشد.

تلویزیون های این سری دارای بازتاب نور فوق العاده خوبی هستند و در برابر تابش نور عملکرد خیلی خوبی دارند. بیشتر مدل های UP دارای گرادیان مناسب هستند و همین امر سبب می شود تا طیف های مختلفی رنگی به وضوح نمایش داده شوند.

جدای از قابلیت های پنل می توان به دیگر امکانات تلویزیون های میانوند UP اشاره کرد. پشتیبانی از نسخه های جدید سیستم عامل ال جی، بخش صوتی مناسب، پردازنده چهار هسته ای، کاهش نویز دو مرحله ای، مجهز به هوش مصنوعی، کنترل هوشمند روشنایی تصویر و … اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید